•   - »  

Albania

A1 Report  Albania, News
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

0 / 5
0 vote(s)
ABC News  Albania, News
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

2.2 / 5
10 vote(s)
Albanian TV of America  Albania, General
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

3.0 / 5
13 vote(s)
Alsat M  Albania, News
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

3.8 / 5
7 vote(s)
Alsat Tv  Albania, News
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

3.8 / 5
7 vote(s)
Klan Kosova  Albania, Local TV
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

3.5 / 5
20 vote(s)
KLAN TV  Albania, General
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

4.5 / 5
2 vote(s)

KOHAVISION - KTV  Albania, Music
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

3.3 / 5
6 vote(s)
Mrt 2  Albania, General
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

0 / 5
0 vote(s)
Mrt 2  Albania, General
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

0 / 5
0 vote(s)
Ora News  Albania, General
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

4.3 / 5
3 vote(s)
Rrokum TV  Albania, General
Rrokum.TV is the first Cable and Internet TV channel of Kosovo, a new medium of JAVA Multimedia Production (JMP), which builds on the success and

2.5 / 5
2 vote(s)
RTK 1  Albania, Local TV
Radio Television of Kosovo is the public service broadcaster in Kosovo. It offers two radio stations broadcasting a diverse programming of news and

2.7 / 5
4 vote(s)
RTV 21  Albania, General
RTV21 is a media company based in Pristina, Kosovo, which includes a radio (est. 1998), a television (est. 1999), and a website (est. 2001). Founded

5 / 5
1 vote(s)